Blog

Konto osobiste – jaki rodzaj wybrać?

Praktycznie każdy dorosły mieszkaniec Polski posiada konto osobiste. Coraz chętnie zakładamy też konto w banku dzieciom, aby uczyć je kontroli wydatków, ale też móc wypłacać im kieszonkowe, czy w szybki sposób przesłać im pieniądze w razie potrzeby. Rośnie też ilość osób w wieku emerytalnym, które nie chcą już chować pieniędzy w skarpecie, a mieć darmowe konto w banku. Obecnie banki… Czytaj dalej Konto osobiste – jaki rodzaj wybrać?

pożyczka z komornikiem

Pożyczki z komornikiem – jaką alternatywę mają dłużnicy?

Zwykle ogromny dług kojarzony jest z wyrokiem finansowej śmierci, zwłaszcza jeśli w parze z nim idą problemy z płynnością w domowym czy osobistym budżecie. Część osób korzysta ze standardowego rozwiązania, jakim jest konsolidacja ich zobowiązań, ale nie zawsze można z takiej możliwości skorzystać. Dla tych, którzy jej nie mają, pozostają chwilówki na raty dedykowane dla… Czytaj dalej Pożyczki z komornikiem – jaką alternatywę mają dłużnicy?

pożyczki za darmo

Darmowa pożyczka: czym jest, jak działa i na jakich warunkach jest dostępna?

Takie rozwiązania, jak pierwsza darmowa pożyczka to w tej chwili jedna z głównych zalet jeżeli chodzi o ofertę prezentowaną klientom przez instytucje pożyczkowe. Pożyczki za darmo bowiem, jak sama nazwa wskazuje, pozwalają na uzyskanie finansowania bez żadnych kosztów, czego raczej nie uświadczymy w ofercie banków. Przed zdecydowaniem się na zaciągnięcie pożyczki za 0 z pewnością… Czytaj dalej Darmowa pożyczka: czym jest, jak działa i na jakich warunkach jest dostępna?

pozyczki bez bik

Pożyczka bez BIK – jakie są koszty pożyczki pozabankowej?

Dużo osób zastanawia się czy opłaca się brać pożyczki w firmach pożyczkowych. Zwłaszcza koszty pożyczki są bardzo często obarczone wieloma mitami. Oczywiście można znaleźć firmy, które oferują atrakcyjne odsetki od pożyczki, ale istnieją też takie, które koszy ustawiają na najwyższy możliwy wedle prawa pułap. Nie oznacza to jednak, że oferty pożyczek pozabankowych nie są atrakcyjne. Wręcz przeciwnie. Choćby pożyczka… Czytaj dalej Pożyczka bez BIK – jakie są koszty pożyczki pozabankowej?

kredyty

Jak działają kredyty?

Jednym z podstawowych zadań każdej instytucji bankowej jest udzielanie kredytów. Kredyt to jeden z produktów finansowych oferowanych przez bank, zwykle na określony cel, czas i procent. Bank na podstawie umowy kredytowej przekazuje kredytobiorcy określoną sumę pieniędzy i oczekuje, że ten zwróci ją zgodnie z ustaleniami, w określonym czasie. Czas ten liczy się w dniach, miesiącach oraz… Czytaj dalej Jak działają kredyty?

karta visa i mastercard

Konto bankowe z kartą czy bez karty debetowej?

Posiadanie konta w banku, czyli popularnego rachunku rozliczeniowo-oszczędnościowego, to dzisiaj nie tyle ułatwienie funkcjonowania, co konieczność. Zdecydowana większość pracodawców przelewa wynagrodzenie tylko w takiej formie, nie wypłacając go „na rękę”, a kupowanie przez internet jest o wiele praktyczniejsze, gdy można zapłacić online. Samo konto bankowe to jeszcze nie wszystko. Dołączone są do niego karty debetowe… Czytaj dalej Konto bankowe z kartą czy bez karty debetowej?

pożyczka do domu

Pożyczka na raty realizowana w domu klienta – zasady i haczyki

Ciągle wzrastająca tendencja do udzielania pożyczek online, czyli eliminowania procesów pośrednictwa w zawieraniu umów, nie wykluczyła całkowicie z rynku ofert realizowanych w domu klienta. Przeciwnie, pożyczka na raty udzielana przez pośredników lub bezpośrednio pracowników firm pozabankowych w domach pożyczkobiorców trzyma się całkiem nieźle na rynku finansowym. Powodem jej dobrej sytuacji jest przede wszystkim fakt, że… Czytaj dalej Pożyczka na raty realizowana w domu klienta – zasady i haczyki

szybkie pożyczki w 15 minut

Pożyczki w 15 minut: co koniecznie trzeba o nich wiedzieć?

Statystyki dowodzą, że polscy konsumenci coraz wyżej cenią pozabankowe pożyczki w 15 minut. Jednocześnie jednak wiele wskazuje na to, że poziom społecznej wiedzy na temat mechaniki działania tego rodzaju rozwiązania a także na temat samego sektora pożyczkowego nadal nie znajduje się na odpowiednio wysokim poziomie. Niestety, fakty te często prowadzą do nieporozumień. Co więc z… Czytaj dalej Pożyczki w 15 minut: co koniecznie trzeba o nich wiedzieć?

pożyczki dla młodych od 18 lat

Pożyczki od 18 lat szansą na lepszy finansowy start dla młodych

Młode osoby wkraczające w dorosłość w zdecydowanej większości przypadków nie mają żadnego zaplecza finansowego. Jedynie niewielki odsetek nastolatków zaczyna pracować przed uzyskaniem pełnoletności, a nawet i przekroczona granica 18 lat nie oznacza, że automatycznie podejmą pracę. Tymczasem osiemnastolatek zaczyna mieć duże potrzeby finansowe, które może zrealizować na niewiele sposobów. Coraz popularniejszym zaś stają się pożyczki… Czytaj dalej Pożyczki od 18 lat szansą na lepszy finansowy start dla młodych

pożyczki na dowód osobisty

Pożyczka na dowód – czy posiadanie dowodu wystarczy?

Pożyczki pozabankowe cieszą się rosnącą popularnością. Dużo osób z nich korzysta, ponieważ nie ma zdolności kredytowej w banku. Jednak są też osoby, które wolą firmy pożyczkowe, ponieważ w nich można złożyć wniosek o pożyczkę przez Internet i dostać odpowiedź nawet w kwadrans. Zdecydowanie jest to bardziej wygodna opcja niż wizyta w banku po kredyt. Istnieją… Czytaj dalej Pożyczka na dowód – czy posiadanie dowodu wystarczy?