Blog

pożyczka od 20 roku życia

Pożyczki od 20 lat

Branie pożyczek staje się coraz bardziej popularne. Z czasem powstają nowe firmy pożyczkowe, u których można łatwo otrzymać gotówkę. Niektóre firmy rezygnują z kontroli klienta, której podlega próbując wziąć kredyt bankowy. Jednak niektóre firmy posiadają regulaminy mające pewne ograniczenia. Dość często spotykanym jest ograniczenie wiekowe klientów. Pożyczka dla młodych Młodzi ludzie, którzy chcą wziąć pożyczkę… Czytaj dalej Pożyczki od 20 lat

lokaty

Lokaty krótkoterminowe i długoterminowe.

Jak wiadomo sektor bankowy naprawdę bardzo dynamicznie i sprawnie się rozwija, dlatego też na rynku pojawiają się różnego rodzaju narzędzia bankowe. Jednymi z najpowszechniejszych w ostatnim czasie są te, które służą do lokowania pieniędzy, a mowa o lokatach terminowych. W zależności od tego, czego potrzebujemy i co wydaje się dla nas najlepsze, możemy zdecydować się… Czytaj dalej Lokaty krótkoterminowe i długoterminowe.

ZUS i KRUS

ZUS czy KRUS? W jaki sposób można przejść do KRUS?

Niemal każdy, kto prowadzi działalność gospodarczą musi opłacać składki na Fundusz Pracy i nie może uchronić się przed wysokimi składkami wpłacanymi na konto ZUS. Nie każdy, bo część przedsiębiorców podlega pod KRUS. Co się bardziej opłaca: ZUS czy KRUS? W jaki sposób można przejść do KRUS? ZUS czy KRUS? Wysokość składek nakładanych wobec przedsiębiorstw jest… Czytaj dalej ZUS czy KRUS? W jaki sposób można przejść do KRUS?

alimenty na dziecko

Jak odzyskać zaległe alimenty na dziecko?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oboje rodzice muszą łożyć na utrzymanie dziecka.  Zdarza się, że jedna ze stron próbuje uchylać się od tego obowiązku. Jeśli na mocy przyznanego wyroku sądu alimenty zostały zasądzone, osobie uprawnionej przysługuje prawo do wyegzekwowania obowiązku alimentacyjnego. Można to zrobić na kilka sposobów. Egzekucja alimentów przez komornika Rodzic musi dostarczyć komornikowi… Czytaj dalej Jak odzyskać zaległe alimenty na dziecko?

firma w Polsce

Czy opłaca się zakładać firmę w Polsce ?

O założeniu własnej działalności gospodarczej myśli wielu Polaków. Spora liczba z nich uważa, że jest to dobry sposób na szybkie zarobienie pieniędzy. W rzeczywistości, jest to temat bardziej złożony, gdyż posiada zarówno zalety jak i wady. Należy skupić się na wszystkich tych aspektach, aby wybrać najlepszą opcję dla siebie. Zalety prowadzenia firmy  Założenie biznesu z… Czytaj dalej Czy opłaca się zakładać firmę w Polsce ?

zwrot

Kiedy należy się zwrot za wcześniejszą spłatę kredytu?

Wiele osób w naszym kraju regularnie bierze pożyczki i zaciąga kredyty i nie ma się temu, co dziwić, ponieważ dzięki dodatkowym funduszom jesteśmy w stanie podreperować sobie swój własny, domowy budżet, spełnić marzenie, czy też zapłacić za niespodziewany wydatek, który musimy spłacić w danej chwili. Przyczyn, dla których ludzie masowo decydują się na zaciąganie kredytu,… Czytaj dalej Kiedy należy się zwrot za wcześniejszą spłatę kredytu?

Inwestowanie w nieruchomości bez pieniędzy – czy to możliwe?

Nie od dzisiaj inwestowanie w nieruchomości jest bardzo popularne. Decyduje się na nie naprawdę wiele osób i nie ma się, co temu dziwić, ponieważ jest to jedna z pewniejszych inwestycji, z jakimi możemy się spotkać. Powszechnie panuje przekonanie jednakże, że aby zainwestować w nieruchomości, potrzebne są pieniądze na jej zakup. Na szczęście okazuje się, że… Czytaj dalej Inwestowanie w nieruchomości bez pieniędzy – czy to możliwe?

inflacja deflacja

Inflacja i deflacja – podstawowe pojęcia z zakresu ekonomii

Ekonomia jest nauką, która przydaje się w życiu każdego człowieka. Na co dzień, przy wielu czynnościach mamy kontakt z różnymi ekonomicznymi mechanizmami. W interesie każdego człowieka leży znajomość choćby podstawowych pojęć z zakresu ekonomii. Inflacja oraz deflacja to hasła, które każdy zna z telewizji, gazet, czy też ze szkoły. Co jednak dokładnie kryje się pod… Czytaj dalej Inflacja i deflacja – podstawowe pojęcia z zakresu ekonomii

curve

Curve, czyli wszystkie karty bankowe w jednym miejscu

W dzisiejszym świecie ułatwianie życia na różne sposoby nie dziwi. Jeśli posiadasz różne karty debetowe czy kredytowe a chcesz bez przeszkód płacić za pomocą jednej i w dodatku na całym świecie, poznaj Curve. Czym jest Curve? Curve to sposób na wszystkie karty bankowe w jednym miejscu, a przechodząc to rzeczy to mobilny portfel umożliwiający zapisanie… Czytaj dalej Curve, czyli wszystkie karty bankowe w jednym miejscu

dotacje na założenie firmy

Dotacje na założenie firmy.

W dzisiejszych czasach można, ale nie trzeba dysponować własnym kapitałem, by założyć firmę. Dotacje na rozpoczęcie działalności umożliwiają zmierzenie się z przedsiębiorczością niemal wszystkim. A gdzie tak naprawdę możemy zwrócić się po dofinansowanie dla założenia firmy? Komu przysługują dotacje na założenie firmy? Oprócz kredytów bankowych na założenie firmy istnieją dwa sposoby finansowania nowego przedsięwzięcia. Kroki… Czytaj dalej Dotacje na założenie firmy.