Filarum: opinie na temat firmy oraz ocena oferty

opinie o filarumFilarum to jedna z najciekawszych instytucji pożyczkowych działających na polskim rynku. Firma od dawna cieszy się świetną renomą wśród klientów a także znakomitymi recenzjami w fachowych portalach. W odróżnieniu od wielu innych instytucji pożyczkowych, firma Filarum skupia swoją ofertę na jednym określonym wariancie produktów pożyczkowych, a mianowicie tzw. chwilówkach, czyli szybkich pożyczkach krótkoterminowych na relatywnie niewielkie kwoty.

Filarum opinie oraz ocena oferty

Jak wspominano, oferta instytucji pożyczkowej Filarum zawiera tylko jeden określony wariant pożyczek, a mianowicie pożyczki krótkoterminowe. Oferta Filarum cechuje się ponadto charakterem stopniowalnym, tj. maksymalna dostępna kwota pożyczki wzrasta razem z terminową spłatą poprzednich zobowiązań. Progi maksymalnych dostępnych kwot pożyczek w firmie Filarum prezentują się następująco:

  • Pierwsza pożyczka: 500 złotych
  • Druga pożyczka: 1000 zł
  • Trzecia pożyczka: 1500 zł
  • Czwarta pożyczka 2000 zł
  • Piąta pożyczka: plus 2000 zł

Maksymalna dostępna kwota pożyczki w Filarum wynosi 5 tysięcy złotych. Aby jednak móc skorzystać z tej oferty klient musi przejść wszystkie opisane powyżej progi a także posiadać odpowiednią zdolność kredytową. Pierwsza pożyczka na kwotę do 500 zł jest objęta warunkami promocyjnymi w postaci Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania na poziomie 0%.

Klienci formułują pozytywne filarum opinie bardzo często właśnie ze względu na przejrzysty charakter oferty. Firma nie obiecuje możliwości pożyczenia dużej kwoty już na samym początku, jednak z zastrzeżeniem, że „przedstawiona oferta będzie zależeć od indywidualnej oceny zdolności kredytowej klienta”. System kolejnych pożyczek w Filarum jest jasny i przejrzysty. Co również ważne, firma zamieszcza na swojej witrynie internetowej funkcjonalny kalkulator, dzięki któremu klient może dokładnie policzyć koszt interesującej go pożyczki, a nie bazować tylko na wysokości RRSO.

Inne ważne informacje

Negatywną stroną a zarazem przyczyną, dla których niektórzy klienci formułują negatywne filarum opinie jest bez wątpienia bardzo krótki maksymalny okres spłaty pożyczki. W Filarum klient może zaciągnąć pożyczkę na okres maksymalnie 30 dni. Możliwe jest jednak również zaciągnięcie pożyczki na okres jeszcze krótszy, co wiąże się z wyraźnie niższym kosztem pożyczki. W ten sposób widać, że oferta Filarum, pomimo pewnej krytyki, może stanowić świetne rozwiązanie dla klientów, którzy potrzebują szybkiej gotówki na przysłowiowe „teraz” oraz przy możliwie jak najbardziej atrakcyjnych warunkach spłaty.

Opublikowano w

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *